Stojanova kolej

Stojanova kolej byla první kolejí pro věřící vysokoškoláky v Olomouci. Otevřela své dveře v roce 2002. Od té doby zde již zažila generace studentů, kteří tím, co spolu prožívali, aniž by tušili, mnohým ovlivnili život budoucích generací.

Tak například se stalo tradicí jezdit na začátku ak. roku na společné seznamovací víkendy, spolu se modlit, nabízet setkávání ve společenstvích, nebo vytvářet i společenské akce. K těm zažitým již neodmyslitelně patří Mikulášská besídka nebo třeba ples koleje, který nachystají kluci včetně občerstvení a pozvou na ně holky.

Stojanovu kolej najdete na Mariánské ulici v těsném sousedství arcibiskupského paláce, knihovny Zbrojnice nebo taky kostela Panny Marie Sněžné, kde se scházejí k pravidelným bohoslužbám studenti z celé Olomouce.

Druh pokoje Cena za měsíc
1 lůžko 2.800 Kč
2 lůžko 2.500 Kč
3 lůžko 2.200 Kč
4 lůžko 1.900 Kč

Stojanova kolej nabízí bydlení buňkového typu v 1 - 4 lůžkových pokojích, kde k několika pokojům náleží malá kuchyňka se sociálním zařízením.

K dispozici je společenský sál, čajovna, studovna, společná kuchyně. Srdce koleje tvoří kaple, kde může kdokoliv pozvat ostatní k jakékoliv duchovní aktivitě, nebo jen tak sám v klidu pobýt v tichu s Bohem.

Když se ohlédnu, vidím Olomouc…